Overall
Home
Away
#
Team
MP
W
D
L
G
GD
P
1
FC Molodechno
9
7
1
1
18:9
9
22
2
Niva Dolbizno
9
5
3
1
23:12
11
18
3
Bate Borisov Reserve
9
5
3
1
16:11
5
18
4
FC Lida
9
5
2
2
12:10
2
17
5
FC Volna Pinsk
9
5
2
2
17:11
6
17
6
Maxline Rogachev
9
4
3
2
16:8
8
15
7
FC Belshina Bobruisk
9
6
1
2
20:9
11
14
8
FC Ostrovets
9
4
2
3
12:13
-1
14
9
Dinamo Minsk Reserve
8
3
2
3
10:8
2
11
10
Torpedo Zhodino Reserve
9
3
2
4
15:23
-8
11
11
FK Bumprom
9
3
1
5
18:14
4
10
12
Lokomotiv Gomel
9
1
5
3
11:13
-2
8
13
FC Orsha
9
1
5
3
11:14
-3
8
14
Shakhtyor Soligorsk Reserve
9
2
2
5
10:14
-4
8
15
FC Baranovichi
9
2
2
5
5:17
-12
8
16
Bff Academy Minsk U17
9
2
0
7
8:20
-12
6
17
FC Slonim
9
1
2
6
11:19
-8
5
18
FC BGU Minsk
8
1
2
5
5:13
-8
-5
1
FC Molodechno
4
4
0
0
10:4
6
12
10
Niva Dolbizno
4
1
2
1
10:5
5
5
4
Bate Borisov Reserve
4
2
2
0
7:5
2
8
7
FC Lida
5
2
1
2
6:9
-3
7
5
FC Volna Pinsk
4
2
1
1
7:5
2
7
12
Maxline Rogachev
4
1
2
1
5:3
2
5
3
FC Belshina Bobruisk
4
3
0
1
9:4
5
9
2
FC Ostrovets
5
3
1
1
6:5
1
10
14
Dinamo Minsk Reserve
4
1
1
2
5:4
1
4
13
Torpedo Zhodino Reserve
5
1
2
2
7:14
-7
5
15
FK Bumprom
4
1
0
3
4:6
-2
3
8
Lokomotiv Gomel
5
1
3
1
7:7
0
6
11
FC Orsha
4
1
2
1
9:7
2
5
17
Shakhtyor Soligorsk Reserve
5
0
2
3
2:7
-5
2
6
FC Baranovichi
4
2
1
1
4:4
0
7
9
Bff Academy Minsk U17
5
2
0
3
6:10
-4
6
18
FC Slonim
5
0
0
5
6:14
-8
0
16
FC BGU Minsk
5
1
0
4
4:11
-7
3
7
FC Molodechno
5
3
1
1
8:5
3
10
1
Niva Dolbizno
5
4
1
0
13:7
6
13
6
Bate Borisov Reserve
5
3
1
1
9:6
3
10
4
FC Lida
4
3
1
0
6:1
5
10
5
FC Volna Pinsk
5
3
1
1
10:6
4
10
2
Maxline Rogachev
5
3
1
1
11:5
6
10
2
FC Belshina Bobruisk
5
3
1
1
11:5
6
10
13
FC Ostrovets
4
1
1
2
6:8
-2
4
9
Dinamo Minsk Reserve
4
2
1
1
5:4
1
7
11
Torpedo Zhodino Reserve
4
2
0
2
8:9
-1
6
8
FK Bumprom
5
2
1
2
14:8
6
7
16
Lokomotiv Gomel
4
0
2
2
4:6
-2
2
14
FC Orsha
5
0
3
2
2:7
-5
3
10
Shakhtyor Soligorsk Reserve
4
2
0
2
8:7
1
6
17
FC Baranovichi
5
0
1
4
1:13
-12
1
18
Bff Academy Minsk U17
4
0
0
4
2:10
-8
0
12
FC Slonim
4
1
2
1
5:5
0
5
15
FC BGU Minsk
3
0
2
1
1:2
-1
2