Overall
Home
Away
#
Team
MP
W
D
L
G
GD
P
1
FC Molodechno
11
9
1
1
25:9
16
28
2
Niva Dolbizno
11
7
3
1
30:13
17
24
3
FC Lida
11
7
2
2
15:10
5
23
4
Bate Borisov Reserve
11
5
4
2
17:14
3
19
5
Maxline Rogachev
11
5
3
3
19:11
8
18
6
FC Volna Pinsk
10
5
2
3
17:13
4
17
7
FC Ostrovets
11
4
4
3
13:14
-1
16
8
FC Belshina Bobruisk
11
6
2
3
21:15
6
15
9
FK Bumprom
11
4
2
5
21:14
7
14
10
Dinamo Minsk Reserve
11
4
2
5
13:13
0
14
11
FC Orsha
11
2
6
3
13:15
-2
12
12
Shakhtyor Soligorsk Reserve
11
3
2
6
12:17
-5
11
13
Torpedo Zhodino Reserve
11
3
2
6
16:27
-11
11
14
FC Baranovichi
10
3
2
5
7:18
-11
11
15
Lokomotiv Gomel
11
1
6
4
12:15
-3
9
16
FC Slonim
11
2
3
6
12:19
-7
9
17
Bff Academy Minsk U17
11
3
0
8
11:23
-12
9
18
FC BGU Minsk
11
1
2
8
7:21
-14
-5
1
FC Molodechno
5
5
0
0
15:4
11
15
8
Niva Dolbizno
5
2
2
1
13:6
7
8
5
FC Lida
6
3
1
2
7:9
-2
10
7
Bate Borisov Reserve
5
2
3
0
7:5
2
9
9
Maxline Rogachev
5
2
2
1
7:3
4
8
11
FC Volna Pinsk
4
2
1
1
7:5
2
7
2
FC Ostrovets
6
3
2
1
6:5
1
11
3
FC Belshina Bobruisk
5
3
1
1
10:5
5
10
14
FK Bumprom
5
2
0
3
7:6
1
6
12
Dinamo Minsk Reserve
6
2
1
3
8:8
0
7
10
FC Orsha
5
2
2
1
10:7
3
8
15
Shakhtyor Soligorsk Reserve
6
1
2
3
4:7
-3
5
16
Torpedo Zhodino Reserve
6
1
2
3
7:16
-9
5
4
FC Baranovichi
5
3
1
1
6:5
1
10
12
Lokomotiv Gomel
6
1
4
1
8:8
0
7
17
FC Slonim
6
1
0
5
7:14
-7
3
6
Bff Academy Minsk U17
6
3
0
3
9:11
-2
9
18
FC BGU Minsk
6
1
0
5
4:15
-11
3
2
FC Molodechno
6
4
1
1
10:5
5
13
1
Niva Dolbizno
6
5
1
0
17:7
10
16
3
FC Lida
5
4
1
0
8:1
7
13
7
Bate Borisov Reserve
6
3
1
2
10:9
1
10
4
Maxline Rogachev
6
3
1
2
12:8
4
10
5
FC Volna Pinsk
6
3
1
2
10:8
2
10
13
FC Ostrovets
5
1
2
2
7:9
-2
5
6
FC Belshina Bobruisk
6
3
1
2
11:10
1
10
8
FK Bumprom
6
2
2
2
14:8
6
8
9
Dinamo Minsk Reserve
5
2
1
2
5:5
0
7
14
FC Orsha
6
0
4
2
3:8
-5
4
12
Shakhtyor Soligorsk Reserve
5
2
0
3
8:10
-2
6
11
Torpedo Zhodino Reserve
5
2
0
3
9:11
-2
6
17
FC Baranovichi
5
0
1
4
1:13
-12
1
16
Lokomotiv Gomel
5
0
2
3
4:7
-3
2
10
FC Slonim
5
1
3
1
5:5
0
6
18
Bff Academy Minsk U17
5
0
0
5
2:12
-10
0
15
FC BGU Minsk
5
0
2
3
3:6
-3
2